Tεράστια νίκη για τον Παναιτωλικό επί του Πανσερραϊκού (3-0)

Πολύ σημαντική νίκη πανηγύρισε ο Παναιτωλικός. Οι Αγρινιώτες επικράτησαν 3-0 του Πανσερραϊκού για την 1η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League, καθαρίζοντας το παιχνίδι μέσα σε οκτώ λεπτά στο πρώτο μέρος.

Στο 26ο λεπτό ο Χουάνπι έκανε το 1-0, με τον Μαυρία στο 34′ να διπλασιάζει το σκορ για την ομάδα του. Ο Πανσερραϊκός δεν μπόρεσε να αντιδράσει και να βρει το γκολ που θα τον ξαναβάλει στο παιχνίδι και ο Λομάνακο στο 90+3′ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.

Κάπως έτσι, ο Παναιτωλικός έφτασε τους 23 πόντους και έχει βάλει από κάτω στη βαθμολογία ΠΑΣ Γιάννινα, Βόλο και Κηφισιά. Ο Πανσερραϊκός από την πλευρά του είναι 27 βαθμούς.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τσάβες, Μαυρίας, Οικονόμου, Μλάντεν, Τάμπιτζε, Τορεχόν, Χουάνπι, Τσιγγάρας, Ντουάρτε, Ντίας, Καρέλης

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Χόβαν, Δεληγιαννίδης, Διαμαντής, Χατζηστραβός, Μπέργκστρεμ, Οικονόμου, Μορέιρα, Ντανκερλούι, Ουάρντα, Τομάς, Άλεκσιτς