Δεν τα κατάφερε και αποκλείστηκε ο Πέτρος Τσιτσιπάς

Ο Πέτρος Τσιτσιπάς έχασε με με 6-2, 6-3 από τον Ολλανδό Τάλον Γκρίκσπορ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισίου.

Λόγω της απόσυρσης του Κάμερον Νόρι, ο Πέτρος Τσιτσιπάς έλαβε την ευκαιρία να συμμετάσχει στο μονό των Ολυμπιακών

Παρά την ήττα, ο Πέτρος παρουσίασε πολύ καλή απόδοση, ειδικά στο δεύτερο σετ, όπου κατάφερε να σβήσει ένα διπλό break point.

Ο Γκρίκσπορ, χωρίς δυσκολία, κέρδισε το σερβίς του και ολοκλήρωσε τον αγώνα σε 62 λεπτά, εξασφαλίζοντας την πρόκρισή του στον επόμενο γύρο.

Στον επόμενο γύρο, θα αντιμετωπίσει τον ισχυρό Κάρλος Αλκαράθ, που επικράτησε εύκολα του Χάντι Χαμπίμπ χθες.

Αργότερα σήμερα, ο Πέτρος και ο Στέφανος θα αγωνιστούν στα διπλά, αντιμετωπίζοντας τους Πορτογάλους Νούνο Μπόρζες και Φρανσίσκο Καμπράλ.

Πηγή: sdna.gr