Ζαρός να τον… πιεις στο ποτήρι – “Τεσσάρα” στο ντέρμπι και “φωτιά” στην μάχη της πρωτιάς!

Φανταστικός Ζαρός στο ντέρμπι κορυφής

Ο Ζαρός πραγματοποιώντας μία φανταστική εμφάνιση έβαλε τέσσερα τέρματα στην Ανάληψη και μείωσε την διαφορά μεταξύ τους μόλις στους δύο πόντους δίνοντας τεράστιο ενδιαφέρον στην συνέχεια του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ καθώς πλέον βρίσκεται στο -2 από την κορυφή.

Τα γκολ για τον Ζαρό πέτυχαν οι Λυκούδης, Φραγκιαδουλάκης, Κλαπάκης και Κοτζαδάκης.

Από την πλευρά της η Ανάληψη είχε μία καλή στιγμή με τον Κοκκινάκη και δύο καλά σουτ του Αργυρού που πήγαν επίσης έξω μένοντας μακριά από τον καλό της εαυτό.

Στο 24′ ο Λυκούδης άνοιξε το σκορ με απίστευτο σουτ που επιχείρησε στο “Γ” της εστίας του Μουντράκη για το 1-0 του Ζαρού!

Και μάλιστα οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα με τον Φραγκιαδουλάκη στο 32′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Λυκούδη!

Έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ζαρός συνέχισε να πιέζει και είχε δοκάρι με τον Φραγκιαδουλάκη με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού!

Οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε τρίτο τέρμα  τελικά με τον Κλαπάκη στο 65′ με όμορφη ατομική ενέργεια!

Ο Ζαρός δεν άφησε ούτε εκεί το πόδι από το… γκάζι και έκανε το 4-0 στο 71′ από την άσπρη βούλα με τον Κοτζαδάκη μετά από παράβαση που κέρδισε ο Ξεκαρδάκης.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με το 4-0 να είναι και το τελικό σκορ.

Αυτή η νίκη του Ζαρού αφιερώνεται από τον προπονητή της ομάδας και τους ποδοσφαριστές στον Κλαπάκη για τον χαμό του παππού του αλλά και στην διοίκηση της ομάδας που τους παρέχει τα πάντα και δεν τους λείπει τίποτα!

Ζαρός: Λιουδάκης, Αλπαντάκης Ε., Κάτελας (90′ Παπαδοβασιλάκης), Κοκορέλιας Μ., Σαριδάκης Κ., Καπιζιώνης, Κλαπάκης (82′ Σαριδάκης Ν.), Κοτζαδάκης (90′ Αλπαντάκης Στ.), Λυκούδης (80′ Λεμονάκης), Φραγκιαδουλάκης Κ., Ξεκαρδάκης (90′ Γιατρομανωλάκης)

Ανάληψη: Σφύρλας, Κοζυράκης, Μονιάκης, Χαμαλάκης, Καργιωτάκης Γ., Περβολαράκης Κ., Καργιωτάκης Μ., Αργυρός, Κοκκινάκης, Βλαχος, Μουντράκης