Τέσσερα γκολ αλλά κανένας νικητής στο Χερσόνησος – ΑΕΚατσαμπά

Ισοπαλία με τέρματα στην Χερσόνησο

Μπορεί η Χερσόνησος “Palmera Beach” να προηγήθηκε δύο φορές στο πρώτο μέρος, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό να της δώσει την νίκη κόντρα στην ΑΕΚατσαμπά με αποτέλεσμα το 2-2 που ήταν το τελικό να μοιράσει από ένα βαθμό σε κάθε ομάδα.

Η Χερσόνησος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι πετυχαίνοντας το 1-0 μόλις στο 15′ με τον Χαρατσή, όμως λίγο αργότερα ο Ντελία έφερε το ματς στα ίσα για την ΑΕΚατσαμπά.

Οι γηπεδούχοι δεν φάνηκε να πτοήθηκαν ιδιαίτερα από την άμεση απάντηση της ΑΕΚατσαμπά καθώς βρήκαν και δεύτερο τέρμα με τον Λούκα στο 35′ με αποτέλεσμα το 2-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου καθώς δεν άλλαξε κάτι στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης και τελικά το βρήκαν με τον Μουρτζάκη στο 75′!

Στο τελευταίο τέταρτο δεν άλλαξε κάτι και έτσι Χερσόνησος “Palmera Beach” και ΑΕΚατσαμπά μοιράστηκαν τα γκολ και τους βαθμούς.

Χερσόνησος: Λεοντιάδης, Καπετανάκης, Μαστοράκης (55′ Ψωρογιάννης), Μαυρής, Μηλάκης, Λούκα, Πολυμερίδης, Χαρατσής (75′ Φερεντίνος), Χιλά (65′ Μότσος), Κομσίου, Ξυλούρης

ΑΕΚατσαμπά: Σπανός, Καραφωτιάς, Μουρτζάκης, Ντελία, Κάββαλος (75′ Παγωνάκης), Κεφαλούκος (55′ Κοζορώνης), Μανουσάκης (75′ Νικολάου Π.), Τάγγινης (75′ Καραφωτιάς), Ζούζουλας, Νικολάου  Χ.(55′ Δάσκος), Φρόκου