Επέστρεψε στις επιτυχίες ο Ρωμανός

Ο Ρωμανός ήταν πιο ουσιαστικός και επικράτησε 0-2 του Μοχού.

Ο σύλλογος της Ελιάς επέστρεψε στις επιτυχίες, έπειτα από μία ώριμη εμφάνιση. Η αναμέτρηση αρχικά δεν πρόσφερε… συγκινήσεις, όμως οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 27’ με τον Σούρσο. Εφτά λεπτά αργότερα, βέβαια, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τέρμα του Μ. Κεφάκη.

Στο 49’ το σύνολο του Κώστα Ταβλαδωράκη κέρδισε πέναλτι, το οποίο «μετέτρεψε» σε γκολ ο Ιπ. Κομνηνός, που έκανε το τελικό 0-2. Το σκορ δεν άλλαξε στα επόμενα λεπτά, παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Μοχός: Μουντζούρης, Ι. Τσιμηνικάκης (90′ Χαμαλάκης), Παπουτσάκης (46′ Μεχντί), Χουδετσανάκης (65′ Ρουσοχατζάκης), Γκαρής, Κ. Κεφάκης, Ρ. Τσιμινικάκης (65′ Διαμαντάκης), Σούρσος (46′ Βαρδάκης), Μίχος, Ποντίκαλης, Καουκάκης.

Ρωμανός: Κασσωτάκης, Μπαλάφας, Παχάκης, Παρτάλης (75’ Κουκάκης), Γιακουμάκης, Μόντι (80’ Λαζανάκης)), Μαυρομάτης, Μαρκόπουλος, Ιπ. Κομνηνός, Μ. Κεφάκης (80’ Παπαδάκης-Χατζηγιαννάκης), Αντ. Κομνηνός.