“Πεντάρα” το Ασήμι και δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο!

Εύκολο μεσημέρι για την ομάδα του Ασημίου κόντρα στον ΠΟΗ

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η ομάδα του Ασημίου με σκορ 5-0 κόντρα στον ΠΟΗ

Το Ασήμι μέσα σε πέντε λεπτά πήρε σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη καθώς πρώτα ο Τσαφαντάκης στο 15’ και στην συνέχεια ο Οικονομάκης στο 20’ έκαναν δύο τα τέρματα των γηπεδούχων!

Σαν να μην έφτανε αυτό λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 43’ ο Τσαφαντάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-0 για το Ασήμι, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου καθώς δεν άλλαξε κάτι στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους.

Με την έναρξη της επανάληψης το Ασήμι έφτασε και σε τέταρτο τέρμα με σκόρερ τον Μασέλη από την “άσπρη” βούλα.

Το τελικό 5-0 για τους γηπεδούχους διαμόρφωσε ο Μακράκης στο 85’ με τον ΠΟΗ να μην καταφέρνει να πετύχει και εκείνος κάποιο τέρμα μέχρι το φινάλε.

Ασήμι: Κασμερίδης, Γιαννουλάκης, Ξαγοραράκης, Χατζηπαυλίδης, Μασέλης, Ντρομπονίκου, Σφακιανάκης, Αντωνάκης, Οικονομάκης (46’ Μακράκης) , Στεφανάκης, Τσαφαντάκης

ΠΟΗ: Ράδοβιτς, Κορνελάκης, Παππάς, Χατζάκης, Πρωτοπαπαδάκης, Σταθάκης, Τσαγκαράκης, Λιδοργινάκης, Ποταμιανάκης, Σταμπούλος, Στειακάκης