«Διπλό» με ανατροπή για τις Μοίρες

Η ΑΕΜ βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά τελικά επικράτησε 1-2 του Ανθεστίωνα.

Νικηφόρα συνέχισαν την πορεία τους οι Μοίρες, καθώς πανηγύρισαν ένα σημαντικό «διπλό» μέσα στο Θραψανό. Το ματς ήταν πολύ καλό και πρόσφερε μεγάλες συγκινήσεις στην επανάληψη, αφού το πρώτο μέρος δεν είχε σκορ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 59’ με τον Φωτόπουλο, που εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση μέσα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά 4 λεπτά αργότερα ο Αγριμάκης με πέναλτι, που κέρδισε ο ίδιος, ισοφάρισε. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 66’ ο Σκουτέλης, ο οποίος είχε περάσει σαν αλλαγή στη συνάντηση.

Ανθεστίων: Χαραλαμπάκης (75’ λ.τρ. Κόκας), Νοικοκυράκης, Κουτάντος, Παρασκάκης, Τρουλάκης, Αουΐντα, Δάλλας (65’ Λιοδάκης), Καρπαθάκης, Πεχυνάκης (65’ Μπερνίκου), Σαϊτάκης, Φωτόπουλος.

Μοίρες: Δανδαλάκης, Παπαδομανωλάκης, Φανουράκης, Μεντουδάκης (67’ Ηλιάκης), Σκαπέρδας (67’ Χριστοδουλάκης), Τραορέ, Χατζάκης (62’ Σκουτέλης), Αγριμάκης, Τσακάνι, Καργάκης, Γ. Παπαδάκης.